Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

O nás

O nás v číslech

  • 3výrobní závody
  • 450zaměstnanců
  • 190odbavených kamionů se zbožím denně
  • 1,4 mldobrat skupiny za účetní období 2019/2020

Skupina CS-BETON

Jsme ryze česká rodinná společnost zabývající se výrobou betonových výrobků od roku 1992. Disponujeme třemi výrobními závody s výrobním programem pro malou zahradní architekturu i dopravní stavby a kanalizaci. Výrobu realizujeme převážně na plně automatizovaných výrobních linkách a veškeré výstupy podléhají pravidelné kontrole v certifikované laboratoři. V roce 2023 došlo k plánované fúzi společností CS-BETON s.r.o. a CS-BETON Prefa s.r.o. Po sloučení těchto právnických osob pokračujeme od 1.4.2023 jako CS-BETON s.r.o. s dvojicí obchodních značek, CS-BETON zastřešuje výrobní program pro malou zahradní architekturu a CS-BETON Prefa se specializací v oblasti dopravní infrastruktury a kanalizace. Naše zboží můžete vidět nejen u rodinných domků či na parkovištích nákupních center, ale i na dálnicích a letištích a to v celé střední Evropě.

Naše výrobní závody

ZávodVelké Žernoseky

Závod mateřské společnosti CS-BETON s. r. o. na břehu žernoseckého jezera byl vybudován na místě bývalé panelárny. Vedle rozsáhlého plně automatizovaného vibrolisovaného programu pro běžné spotřebitele se zde vyrábějí především štěrbinové trouby, svodidla, autobusové zastávky, prvky pro kanalizaci a speciální vibrolité obrubníky.

ZávodLužec nad Vltavou

Počátky lužecké firmy sahají zpět až do roku 1962, kdy byl založen výrobní závod PREFA Lužec nad Vltavou, jakou součást podniku Prefa Hýskov. Od roku 1973 byl závod místem výroby železobetonových tybinků pro výstavbu pražského metra. Od roku 1994 se stal hlavním produktem nově vzniklé společnosti BETONIKA plus s.r.o. kompletní sortiment betonových a železobetonových dílců pro kanalizační a dopravní sítě. V rámci fúze se sesterskou společností PREFA Grygov a. s. došlo v roce 2020 k restrukturalizaci a přejmenování společnosti na CS-BETON Prefa s. r. o.

ZávodGrygov

Výstavba tohoto závodu byla zahájena již v roce 1949 pod taktovkou státního podniku PREFA Olomouc. V rámci privatizace došlo ke vzniku samostatné společnosti PREFA Grygov a. s. a původní program panelové výroby se postupně měnil na výrobu prvků pro kanalizaci. Počínaje rokem 2020 se stal závod v důsledku restrukturalizace v rámci Skupiny CS-BETON součástí společnosti CS-BETON Prefa s. r. o.

Vedení společnosti

Ředitel, jednatel společnostiIng. Josef Matějka

Jako výlučný majitel se podílí na každodenním řízení chodu společnosti a to zejména v oblasti výroby. Stavebnictví je jeho celoživotní vášeň. Do práce se těší dokonce i z dovolené. V kondici se udržuje pravidelnými pochůzkami po výrobním areálu a ve volném čase až puntičkářskou péčí o svojí zahradu. Jeho hobby je cestování po kulturních památkách světa.

Obchodní ředitel, jednatel společnostiIng. Marek Matějka

Je tvůrcem obchodní strategie firmy založené především na budování dlouhodobých obchodních vztahů. Do společnosti nastoupil ihned po dokončení vysokoškolského studia navzdory snům o letecké kariéře. I díky jeho píli se společnost vyvinula z regionální výrobny s obratem 100 mil. Kč do dnešní podoby, kdy se řadí s téměř miliardovým obratem mezi 4 největší výrobce na trhu. Jeho koníček – láska ke všemu, co létá nebo do čeho se lije benzín, mu zůstala dodnes.

Právně-marketingový ředitel, jednatel společnostiMgr. Petra Čopová

Do rodinného podnikání se plně zapojila v roce 2015, do té doby provozovala vlastní advokátní kancelář a pro společnost tedy pracovala externě. Na první pohled netradiční kombinace – právní záležitosti a marketing, je nakonec zcela přirozená. Její činnost spočívá především v tvorbě marketingové strategie a následném výběru a zajištění komunikace s profesionálními agenturami či v případě právních sporů renomovanými advokátními kancelářemi. Mezi její záliby patří pohyb v jakékoliv formě a cestování.

…a dalších 447 skvělých kolegyň a kolegů.

Chcete vědět více? Navštivte naše weby.

Přesvědčili jsme vás? Ozvěte se!

Poslat životopis